Kouzelná Normandie a Bretaň

Znáte Bretaň a Normandii? Jsou zde, aby Vás okouzlily! Tento turisty často navštěvovaný kraj  si dokázal  v průběhu mnoha let uchránit své kulturní, architektonické a přírodní dědictví a nejen to. Dokázal si uchovat svou původní tvář. Bretaň i Normandie jsou připraveny, aby Vás přijaly a odhalily Vám svá půvabná místa. Uvidíte boží muka a kapličky skryté v kouzelných zákoutích venkova, hrady - svědky bohaté minulosti, tvrze - stoleté strážkyně pobřeží rozervaného útoky nespoutaného moře, tajemné megality i pláže s jemným pískem, dunami a majáky podél věčně rozbouřené vody. Ochutnáte speciality místní gastronomie včetně vynikajících sýrů a calvadosu. Od věhlasných měst až po typické rázovité vesničky  ukryté v záplavě hortenzií  Vám Bretaň i Normandie nabídnou nezapomenutelná a kouzelná místa k poznání.  Program pobytu:

1.den - odjezd z  ČR v časných ranních hodinách. Průjezd  Německem do Francie na ubytování. Nocleh v hotelu.
2.den - dopoledne návštěva normandského městečka Giverny s domem a zahradami malíře Clauda Moneta, odpoledne prohlídka Rouenu se zachovalým středověkým městským jádrem. Nocleh v hotelu.
 3.den - cesta do městečka Etretat s nádhernými křídovými útesy – prohlídka a dále přes přístav  Le Havre a nový závěsný most Pont de Normandie do letoviska Trouville, známých přímořských lázní s nádhernou písečnou pláží - prohlídka městečka. Pokračování cesty podél pobřeží do míst spojených s vyloděním spojenců během operace Overlord – Omaha Beach, Pointe de Hoc, Arromanche. Nocleh v hotelu.
4.den - prohlídka legendami opředeného kláštera Le Mont – St Michel na ostrůvku uprostřed oceánu. Návštěva historického města korzárů a pirátů  Saint Malo. Procházka po dlouhých hradbách s výhledem na moře. Cesta přes přehradní hráz přílivové elektrárny na řece Rance na mys Cap Fréhel s úchvatnými různobarevnými skalami Smaragdového pobřeží. Nocleh v hotelu.
5.den - cesta podél pobřeží  Růžové žuly s bizarními skalisky v Ploumanachu – zastávka. Pokračování cesty do městečka Pleyben s nejpůsobivější kalvárií z celé Bretaně. Prohlídka malebného bretaňského městečka Locronan. Nocleh v hotelu.
6.den  - ráno odjezd do Paríže, zastávka v Chartres k prohlídce jedné z nejslavnějších a nejkrásnějších katedrál s nádhernými vitrážemi. Paříž - osmihodinová pěší prohlídka nejzajímavějších míst, možnost zakončení prohlídky projížďkou lodí po Seině. Odjezd domů.
7.den - příjezd domů ve večerních hodinách.
 

Nástupní místa:

Krnov, Bruntál, Opava, Ostrava, Olomouc, Brno, Praha  (ostatní budou upřesněna)

Ubytování:

1 noc v hotelu Stars - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím - koupelnou a WC
2 noci  v hotelu Premiere Classe - třílůžkové pokoje s příslušenstvím - koupelnou a WC
2 noci v hotelu F1- třílůžkové pokoje - sprchy a WC na chodbě
Za příplatek 640,- Kč možnost ubytování ve dvoulůžkovém pokoji i další 4 noci

Stravování:

V ceně zájezdu je 1 x snídaně formou bufetu  v hotelu Stars.
Za příplatek 560,-Kč  možnost dokoupit další 4 snídaně - kontinentální.

Cena zahrnuje:

Dopravu klimatizovaným autobusem 
5 x ubytování v hotelu
1 x snídani formou bufetu
Kvalifikovaného průvodce a tlumočníka

Cena nezahrnuje:

Vstupy
Pojištění léčebných výloh ( možno dokoupit za příplatek 112,-Kč /osobu )

Příplatky:

640,-Kč -ubytování ve dvoulůžkovém pokoji i v hotelu F1 a Premiere Classe
560,-Kč -4 x snídaně

Termíny a ceny:

Termín duben - listopad 2013   (dle dohody)  

Cena: 7 200,-Kč 

 

 

© 1995-2024 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895