Romantika divoké Korsiky

O Korsice se nedá vyprávět. Korsiku je třeba vidět. Přivonět si k ní. Na rozmanitém území nevelkého ostrova je totiž shromážděno tolik zajímavostí a přírodních krás jako málokde jinde. Divoké a rozeklané skalní útesy kolmo spadající do tyrkysově modrého moře, kaňony s divokými řekami a vodopády, časem zapomenuté vesničky, velehory se zasněženými vrcholky i dlouhé, či ve slkalách ztracené pláže lemované nádherným bílým  pískem - to vše v sobě skrývá tento malebný ostrov, přezdívaný právem jako " ostrov krásy".Program pobytu:1.den - odjezd z Ostravy v dopoledních hodinách. Cesta přes Rakousko a Itálii.
2.den - Livorno - ráno  nalodění na trajekt do Bastie. Po vylodění cesta vnitrozemím na horské sedlo Vizzavona, pěší procházka ke kaskádám Anglais  ( realizuje se v závislosti na jízdním řádu trajektu). Ubytování a nocleh v Porticciu. 
3.den - prohlídka hlavního města Ajaccia, návštěva rybích trhů, možnost návštěvy rodného domu Napoleona Bonaparta, muzea  kardinála Fesche - Napoleonova strýce s unikátní sbírkou obrazů. Plavba lodí na Krvavé ostrovy, proslulé svými západy slunce. Nocleh  v Porticciu.
4.den - výlet do  oblasti  Piany a Porta, kde se nacházejí překrásné scenérie červěně zbarvených skalisek  Calanche.Výlet lodí podél pobřeží ke Capo Rosso  nebo do přírodní rezervace  Scandola.  Pokračování přes Otu a Evisu   na Col de Verghio (1477 m) - nejvýše položený horský průsmyk, výchozí místo k výstupům na horu Paglia Orba (2525 m) nazývanou " korsický Matterhorn".  Návrat na ubytování v Porticciu. Nocleh.
5.den - Výlet do vnitrozemí ostrova do oblasti masivu Bavela , nazývaného  " Dolomity Korsiky". Cesta pohádkovou krajinou  Ospédale přes  Zonzu - známé horolezecké středisko  až na průsmyk Col de Bavella (1218 m),  který je jeden z nejhezčích na Korsice.Nenáročná pěší túra v oblasti Ospédale s bizarními skalními útvary a krásnými lesy k vodopádu Piscia di Gallo (Čůrajícímu kohoutku).  Návrat do místa ubytování v Porticciu. Nocleh.
6.den - návštěva nejjižnějšího cípu ostrova. Prohlídka Sartene - skalního města nad údolím Rizzanese , nejkorsičtějšího ze všech korsických obcí. Krátká zastávka na Cap de Roccapina. Prohlídka  Bonifacia - města postaveného nad mořem na bílých vápencových útesech a označovaného za jeden z divů Evropy. Prohlídka města, projížďka lodí podél útesů. Při cestě zpět návštěva vinařského závodu, kde lze ochutnat a zakoupit skvělá korsická vína. Návrat do místa ubytování v Porticciu.
7.den - ráno odjezd z Porticcia přes vnitrozemí do Bastie. V závislosti na jízdním řádu trajektu prohlídka Corte - tajného havního města Korsiky. Prohlídka přístavního města Bastia, nalodění na trajekt do italského Livorna.  V Itálii zastávka v nedaleké Pise - prohlídka Dómského náměstí  se šikmou věží a bazilikou.
8.den - návrat domů v odpoledních hodinách.
Nástupní místa:Ostrava, Opava, Krnov, Bruntál, Olomouc, Brno ( další budou upřesněna).
Ubytování:Ve 4/5 lůžkových apartmánech v letovisku Porticcio nedaleko Ajaccia.Rezidence se nachází v  ideální poloze nad mořem s krásným výhledem na záliv. Každý apartmán má velký obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnici, koupelnu, WC a balkon.
Stravování:Vlastní. Apatmány jsou vybaveny vším potřebným nádobím.
Cena zahrnuje:Dopravu klimatizovaným autobusem, 5 x ubytování ve vybavených apartmánech, trajekt Livorno- Bastia a zpět, korsickou daň, pojištění CK proti úpadku, kvalifikovaného průvodce a tlumočníka.
Cena nezahrnuje:Pojištění léčebných výloh,vstupy, pobytovou taxu, kauci. Kauce je vratná při opuštění ubytovacích prostor bez závad včetně úklidu.
Termíny a ceny:

Termín:   květen, červen, září  2013  (dle dohody) 

Cena:   7 900,-Kč-    apt 5os
        
     8 300,-Kč     apt 4os


 

 

© 1995-2024 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895