Paříž přes Lucembursko

Paříž - jedno z nejkrásnějších světových měst, živá legenda, která svou magií okouzlila generace návštěvníků. Paříž je centrem historie, kultury a fantazie, magnet, který stále přitahuje milióny návštěvníků z celého světa. Řada nejvýznamnějších architektů, básníků a umělců po léta pomáhala vytvářet ráz, charakter a půvab tohoto kouzelného města nad Seinou.  Paříž je městem snů a skutečností, radovánek a dobrodružství, králů a revolucí, jedinečných historických památek i moderní architektury 21. století, městem muzeí, galerií i světové módy. Neoslňuje, neomračuje, ale zato pozvolna, aniž si to uvědomíte, vám vrůstá pod kůži, odnášíte si je s sebou domů a teprve pak pochopíte, že jste podlehli jejímu kouzlu, jak se to stalo tisíce lidem před Vámi. Vydejte se s námi i Vy poznat toto oslňující město, které Vás okouzlí svým přirozeným šarmem a kam se budete jistě rádi vracet.Po cestě poznáte i  město Lucemburk, kde je pohřben čeký král Jan Lucemburský a Remeš, korunovační město francouzských králů.Program pobytu:

1.den - odjezd cca v 15 hodin. Cesta přes Německo.
2.den - ráno příjezd do Lucemburska, prohlídka hlavního města Lucemburku  s katedrálou Notre Dame, místa posledního odpočinku krále Jana Lucemburského. Pokračování cesty do Remeše  v kraji Champagne, prohlídka města se slavnou katedrálou, korunovačního místa francouzských králů. Ubytování a nocleh v hotelu.
3.den - ráno odjezd do Paříže. První část prohlídky města. Prohlídka katedrály Notre Dame  královské  Sainte Chapelle  na Ile de la Cité. Odpoledne návštěva  muzea Orsay  se sbírkami z 2. poloviny 19. století a počátku 20. století, především pak s unikátní sbírkou impresionistického umění. Ubytování a nocleh v hotelu.
4.den - ráno odjezd do Versailles , prohlídka slavného sídla francouzských králů, zámecké obrazárny i zámeckých zahrad. Odpoledne prohlídka čtvrti " 21.století "  La Défense  s moderní architekturou, možnost nákupů v největším obchodním domě Quatre temps. Večerní procházka po  Montmartru - Sacré Coeur, Moulin Rouge, Pigalle, Moulin La Galette. Okružní jízda noční Paříží. Nocleh v hotelu.
5.den  dopoledne prohlídka  Louvru ,   odpoledne  la Tour Eiffel  - výstup/ výjezd na vrchol. Volno -individuální procházka Paříží , možnost  návštěvy dalších muzeí - Centre Pompidou ,Rodin, Picasso, ev. dalších památek nebo muzeí dle zájmu. Večerní projížďka  lodí po Seině. Večer odjezd z Paříže.
6.den - příjezd domů v podvečerních hodinách. 

 

Nástupní místa:

Ostrava, Opava, Krnov, Bruntál, Olomouc, Brno ( další budou upřesněna).

Ubytování:4 noci v hotelu F1 / Premiere Classe ( 1 x v Reims, 3 x  na okraji Paříže).v třílůžkových pokojích s televizí. V hotelu Premiere Classe  jsou pokoje s příslušenstvím,  Za příplatek  možnost ubytování po 2 osobách.

Stravování:Vlastní..Za příplatek 480, -Kč možno dokoupit 4 snídaně. Snídaně je kontinentální ( bageta, džem, máslo, přesnídávka, musli, káva, kakao, mléko, džus, v hotelu Premiere Classe navíc jogurt ) a podává se formou bufetu přímo v hotelu.
Možnost dokoupit večeři v restauraci v Latinské čtvrti - cca  10-13 € ( platba na místě).
 
Cena zahrnuje:Dopravu klimatizovaným autobusem, 4 x ubytování v hotelu, kvalifikovaného průvodce a tlumočníka, pojištění CK proti úpadku.
  
Cena nezahrnuje:Vstupy, pojištění léčebných výloh.
Příplatky:700,-Kč -ubytování po 2 osobách 
480,-Kč - 4 snídaně
Termíny a ceny:

Termín: duben - listopad  2013  (dle dohody)

Cena: 5 250 Kč

 


          
 

© 1995-2024 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895