Maďarsko -Rakousko

Neziderské jezero na kolech a termály

Pohodová cyklistika kolem jedinečného stepního jezera na pomezí rakousko-maďarských hranic. Vedle Balatonu je Neziderské jezero jediné velké stepní jezero v Evropě. Jezero se rozprostírá asi 70 km jihovýchodně od Vídně a leží v rakouské spolkové zemi Burgenland a v západním Maďarsku.Samotná rakouská část je současně největším jezerem v Rakousku. Okraje jezera jsou nevýrazné, přechází do močálů a jsou lemovámy hustým rákosm, málo kde je k břehu volný přístup.  Vyznačuje se pásmem rákosí, velmi malou hloubkou, mírným a větrným klimatem.. Jezero se rozlévá na hranici dvou světů - kousek od západního břehu jezera najdeme poslední výběžky Alp, východní břeh je naproti tomu posledním výběžkem Panonské nížiny, která má stepní charakter. jJedinečná fauna a flóra jsou chráněny  dvěma národními parky Neusiedler See - Seewinkel a Ferto -Hanság a také zapsáním na Seznam světového dědictví UNESCO ( v roce 2001). Cyklistika je vhodná i pro rodiny s dětmi a nenáročné cykloturisty.
       Zájezd  je určen poředevším těm, kteří si chtějí vychutnat nejen krásu přírody regionu Neziderského jezera,  ale i atmosféru vesniček vinařské oblasti v okolí jezera. Při průjezdu  nejníže položené a nejrovinatější oblasti Rakouska se vzácnou flórou a faunou, teplou mělkou vodou, oblastí s nadprůměrným počtem slunečných dní, budete mít možnost také pozorovat zvířenu a ptactvo, kterého  zde hnízdí  přes 300 druhů. Perfektně vybudovaná a vyznačená  500 km dlouhá síť  cyklistických tratí tak nabízí zážitky v jedinečné přírodní scenérii. Tato síť zahrnuje  11 cyklostezek,  z nichž nejznámější je  Neziderská cyklistická trasa okolo Neiderského jezera  s délkou cca 138 km ( z toho cca 40 km je v Maďarsku). Její převýšení je max. do 140m, zúčastnit se tedy může každý rekreační cyklista včetně dětí a  délku jednotlivých tras je možné individuálně upravit.  Taktéž se předpokládá využití převozních lodí.  Zájezd je koncipován tak, aby mohli zájemci také většinou na závěr dne relaxovat v termálních lázních nebo wellnesu hotelu.

 

 Program pobytu:

Odjezd tam v časných ranních hodinách, po příjezdu a prohlídce Eisennstadtu v Rakousku první etapa na kole v délce cca 35 km do Maďarska a koupání v termálních lázních. Potom přesun na místo ubytování ( cca 6km). Denně pak budou pořádány cyklovýlety s možností koupání. Kdo se nebude chtít nebo moci zúčastňovat výletů, může trávit svůj čas ve wellnesu hotelu nebo v termálních lázních. Poslední den je v plánu dopolední pobyt v termálních lázních a v odpoledních hodinách přesun domů do ČR.

Nástupní místa:

Krnov, Bruntál, Olomouc, Brno ( po domluvě na trase)

Ubytování:

Ubytování je zajištěno v hotelu ve  Fertodu  ve 2 -lůžkových pokojích s SWC, 3-lůžkových pokojích s SWC, APT/5 osob (3+3) s SWC a kuchyňkou a APT/6 (214) s SWC a kuchyňkou.

Stravování:

Učastníci zájezdu mají v ceně 3 x snídani v hotelu. V blízkosti ubytování je supermarket, na cyklovýletech je celá řada příležitostí k zakoupení stravy a nápojů a v neposlední řadě je možné využít vynikajících stravovacích zařízení v termálních lázních   nebo v hotelové restauraci (cena večeře je 1600 HUF = cca 160 Kč).

Cena zahrnuje:

dopravu osob autobusem, převoz jízdních kol ve speciálním přívěsném vozíku ( jednotlivá kola sou zajištěna ve svislé poloze proti poškození) ,3 x ubytování, 3x snídaně, průvodce   a delegáta cestovní kanceláře a pojištění cestovní kanceláře proti úpadku
 

Termíny a ceny:

číslo zájezdu               

 termín                   2-lůžkový      pokoj                          APT/5     s    kuchyňkou                                       APT/6 s kuchyňkou                      
    dle dohody     3850      4000     3975


Ceny jsou za osobu a pobyt v Kč

Termín: duben - září 2015 ( dle požadavku kolektivu )

© 1995-2024 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895