KorsikaO Korsice se nedá vyprávět. Korsiku je třeba vidět , přivonět si k ní. Na rozmanitém úemí nevelkého ostrova je totiž shromážděno tolik zajímavostí a přírodních krás jako málokde jinde na světě. Divoké a rozeklané skalní útesy kolmo spadající do tyrkysově modrého moře, kaňony s divokými řekami a vodopády, časem zapomenuté vesničky, velehory se zasněženými vrcholky i dlouhé, či ve skalách ztracené pláže lemované nádherným bílým pískem - to vše v sobě skrývá tento malebný ostrov, přezdívaný právem jako  " ostrov krásy"Program pobytu:

1.den - odjezd v časných ranních hodinách. Večer příjezd do Savony, nalodění na trajet do Bastie.
2.den
- ráno příjezd do Bastie. Po vylodění  cesta vnitrozemím přes horské sedlo Vizzavona , pěší procházka ke kaskádám Anglais s možností koupání. Odpoledne příjezd do Cargese,  ubytování, individuální program, koupání a pobyt u moře. Nocleh v Cargese.
3.den
- individuální program, koupání a pobyt u moře. Nocleh v Cargese.
4.den
-dopoledne cesta do oblasti Piany a Porta, kde se nacházejí překrásné scenérie červěně zbarvených skalisek Calanche. Výlet lodí podél pobřeží ke Capo Rosso. Pokračování cesty podél  pobřeží do severozápadní části ostrova. Prohlídka  Calvi - malebného přístavního městečka, kterému vévodí obrovská citadela. Návštěva přímořského letoviska L´Ille Rousse, proslulého nejen svou polohou a bělostnými plážemi, ale i mimořádně teplým klimatem. Návrat na ubytování v Cargese. 
5.den
-individuální program, koupání a pobyt u moře. Nocleh v Cargese.
6.den
-prohlídka hlavního města Ajaccia, návštěva místních trhů včetně rybího, možnost návštěvy rodného domu  Napoleona Bonaparta, muzea kardinála Fesche - Napoleonova strýce s unikátní sbírkou obrazů. Návštěva vinařského závodu v okolí, kde lze ochutnat skvělá korsická vína. Návrat do místa ubytování v  Cargese.
7.den
 - individuální program, koupání a pobyt u moře. Pro zájemce fakultativní výlet do nejjižnějšího cípu ostrova. Prohlídka Sartene -skalního města, nejtypičtějšího ze všech korsických obcí. Krátká zastávka na Cap de Roccapina. Prohlídka Bonifacia- města na vápencových útesech, označovaného za jeden z divů Evropy, procházka malebným historickým centrem. projížďka lodí podél útesů. Návrat do Cargese. 
8.den
- individuální program, koupání a pobyt u moře. Nocleh v Cargese. 
9.den -
individuální program, koupání a pobyt u moře. Odpoledne odjezd  na Col de Vergio - nejvýše položený horský průsmyk- zastávka. Pokračování cesty do Bastie, možnost procházky městem. Večer nalodění na noční trajekt do Livorna. Ráno   vylodění v Livornu. Cesta přes Itálii a Rakousko.
10.-11.den - návrat domů v  pondělí v časných ranních hodinách.
 

Nástupní místa:

Ostrava,Opava, Krnov, Bruntál, Olomouc, Brno  ( další budou upřesněna na dotaz v CK)

Ubytování:

Ve 4 a 6 lůžkových apartmánech v letovisku Cargese v zálivu Sagone. Rezidence se nachází 200 m od krásné písečné pláže. Každý apartmán se skládá z obývacího pokoje s kuchyňským koutem a 2 lůžky, ložnice se 2 lůžky, koupelny, WC a terasy.  6 lůžkové apartmány  jsou mezaninového typu a mají navíc další ložnici s patrovou postelí. Všechny apartmány mají televizi a terasu s výhledem na moře.
Za příplatek ( viz tabulka) je možné ubytování po 2 osobách ve 4 lůžkovém apartmánu.

 

Stravování:

Vlastní .Apartmány jsou vybaveny vším potřebným k vaření . Možnost  zakoupení večeří na místě v typické korsické restauraci.

Cena zahrnuje:

Dopravu klimatizovaným autobusem, 6 x ubytování ve vybavených apartmánech, trajekt Savona- Bastia a Bastia- Livorno, korsickou daň, pojištění CK proti úpadku, kvalifikovaného průvodce a tlumočníka a  výlety na Korsice  ( kromě fakultativního výletu do Bonifacia).
Poznámka:Všechny výlety jsou pevnou součástí programu, nejsou však povinné. Klienti, kteří dávají přednost slunění a koupání u moře se jich nemusí účastnit.

Cena nezahrnuje:

Pojištění léčebných výloh, pobytovou taxu, vstupy, povlečení a kauci.Kauce je vratná při opuštění ubytovacích prostor bez závad včetně úklidu.

Příplatky:

Závěrečný úklid - 30 €/apt /4os, 35 € apt/6 os.


Termíny a ceny:

 

    

         při 4 os. v  APT4 
                                          

             při  4 os. v    APT6         

                při  5   os. v  APT6           

     při 6 os. v  APT6

          10.500

         11.250                                 

               10.450

                  9.990

Za příplatek 3 000,- Kč /os/pobyt k ceně apt 4 možnost ubytování po 2 os. v apt 4 

 

Termín : květen, červen, září  ( dle požadavku kolektivu)

© 1995-2023 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895