Maďarsko

HARKÁNY

Lázeňské město Harkány, proslavené i v zahraničí, leží v nejteplejší a nejjižnější oblasti Maďarska. Je vyhledávaným a oblíbeným místem nejen pro stálost teplého a příjemného počasí, ale zejména pro složení místní termální léčivé vody. Celoročně otevřený termální areál se rozkládá v parku o rozloze 13 ha. K dispozici je celkem 9 bazénů  s teplotou od 24° C do 37° C, z toho tři bazény ke koupání, čtyři termální bazény, plavecký bazén a bazén pro děti. V letních měsících lákají i obří tobogán, dětské hřiště, restaurace a možnosti občerstvení. Lázně slouží všem, kteří touží po odpočinku, zábavě i uzdravení. Areál zahrnuje i krytý lázeňský komplex s bazény a se službami potřebnými k balneoterapii, např. léčebné masáže, sauna, solárium a další. Termální voda vyvěrající o teplotě 62° C je jediná na světě, která obsahuje sulfidy ve formě plynu, čímž dochází k rychlejšímu vstřebávání do lidského organismu. Tato voda je vhodná především k léčbě nemocí pohybového ústrojí a revmatických potíží a dále nervových, gynekologických i kožních onemocnění. V areálu jsou široké možnosti občerstvení a stravování za ceny  podobné našim.. Součástí areálu je rozlehlý park plný květin.
V okolí jsou vhodné terény pro cykloturistiku ( v místě jsou cyklopůjčovny v přijatelných cenových relacích ). Program pobytu:

Odjezd tam vždy v pátek pozdě večer s předpokládaným příjezdem do lázní v sobotu ráno, ubytování a možnost okamžitého využití lázeňského areálu. Odjezd zpět další sobotu cca v poledne s příjezdem v nočních hodinách.Během pobytu jsou organizovány výlety do  vinařské obce Villany  s posezením ve sklípku a večeří ( doprava v ceně zájezdu) a do Pecse.

Nástupní místa:

Ostrava, Opava, Krnov, Bruntál,Šternberk, Olomouc, Prostějov, Brno (další budou upřesněna).

Ubytování:

Moderní rezidence Lanka se nachází v klidné části uprostřed zeleně  ve vzdálenosti  cca 400 m od termálního areálu a centra. K dispozici jsou 2,3 a 4 - lůžkové apartmány. ( viz foto). Apartmány jsou velmi prostorné a velmi  dobře vybavené.
2-lůžkové apartmány  s možností přistýlky mají obytnou místnost se dvěma lůžky, SAT / TV, kompletně vybavenou kuchyňku / kuchyňský kout, koupelnu s vanou nebo sprchovým koutem, WC a terasu / balkon.
3-lůžkové apartmány  mají  obytnou místnost se třemi lůžky, SAT/ TV, kompletně vybavenou kuchyňku nebo kuchyňský kout, koupelnu s  vanou nebo sprchovým koutem, WC a terasu / balkon.
4-lůžkové apartmány jsou dvojího typu:  s jednou místností se dvěma lůžky a dvěmi přistýlkami  nebo s obytnou místností se dvěma lůžky a ložnicí se dvěma lůžky. Oba typy mají SAT / TV, kompletně vybavenou kuchyňku nebo kuchyňský kout, koupelnu s vanou nebo sprchovým  koutem,   WC a terasu / balkon.

Stravování:

Vlastní, apartmány jsou vybaveny vším potřebným k přípravě stravy. Vzhledem k pestré a cenově velmi přijatelné nabídce v restauracích přímo v areálu nebo i v centru městečka je výhodné se stravovat individuálně. Ceny jídel jsou podobné našim.V nedaleké restauraci je možné objednat polopenzi.

Cena zahrnuje:

dopravu, 7x ubytování, povlečení, pojištění CK proti úpadku, spotřebu el. energie, plynu a vody, delegáta CK v termínech autobusových zájezdů a  dopravu do Villány.

Příplatky:
  
- pobytová taxa cca 1.95 €/os./noc ( možno uhradit i  ve Forintech )
Slevy:
Děti do 15-ti let - 800.-Kč 
                   
Fakultativní výlety:

Pecs- prohlídka starobylého univerzitního města s památkami z turecké doby.
V ceně zájezdu je výlet do do vinařské obce  Villány- prohlídka obce - centra známé vinařské oblasti s vinnými sklípky a poutního místa Mariagyud.

 


Termíny a ceny:
termín 2 - lůžkový pokoj přistýlka 3 - lůžkový pokoj
(1 místnost)
4 - lůžkový pokoj
(1 místnost)
4 - lůžkový APT
( 2 místnosti )

M  2105
  18. - 26.7.2014     

   4 650

          3 600               

     4 450

      4 250

  4 350

Pobyt s vlastní  dopravou je možno sjednat i v jiných termínech !!!

Minimální počet účastníků: 38


 

© 1995-2024 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895