Francouzská riviéra - Provence


Plamy nad azurovým mořem, křišťálově čistá voda, téměř nepřetržitě modrá obloha a nádherná příroda s množstvím exotických rostlin- to je Francouzská riviéra. Patří k nejvyhledávanějším místům v Evropě, a to nejen díky své kráse, ale i výborným klimatickým podmínkám. Svou oslnivostí světla a silou barev získal tento kraj i mnoho malířů. Program zájezdu Vás zavede do nejkrásnějších oblastí tohoto půvabného koutu Francie. Uvidíte papežské město Avignon se slavným mostem, jedinečný římský akvadukt Pont du Gard i přístavní město Marseille s ostrovem If hraběte Monte Christa. Navštívíte také nejznámější letovisko na Francouzské riviéře- Saint Tropez a festivalové město Cannes, kde se schází společenská smetánka a filmové hvězdy z celého světa. Prohlédnete si miniaturní stát Monaco se slavným kasinem, Oceánografickým muzeem i krásnou písečnou pláží. Čekají Vás také největší evropské vodopády na řece Rýn u švýcarského Schaffhausenu a malebné město spojené s českou historií - Kostnice na břehu Bodamského jezera v Německu.Program pobytu:

1.den-odjezd kolem 15 hodin. Cesta přes Rakousko.
2.den  -ráno příjezd do Kostnice-prohlídka pro Čechy významného města, ležícího na břehu Bodamského jezera , návštěva místa, kde byl upílen Jan Hus ( event. Husova domu). Pokračování přes Schaffhausen k Rýnským vodopádům - největším říčním vodopádům v Evropě. Příjezd do místa ubytování. Nocleh v hotelu.
3.den-ráno odjezd do jednoho z nejkrásnějších a historicky nejcennějších měst jižní Francie -Avignonu - honosného města na Rhoně - prohlídka města, fakul.prohlídka Papežského paláce. V odpoledních hodinách cesta k Pont du Gard - jednomu z nejzachovalejších a největších římských akvaduktů, považovanému za jeden z divů antického světa. Ubytování a nocleh v hotelu.
4.den -dopoledne prohlídka jednoho z největších a nejstarších francouzských měst - přístavního města Marseille. Prohlídka historického centra města s katedrálou a přístavem, výlet lodí na ostrov If  s pevností, kde byl údajně vězněn hrabě Monte Christo. Odpoledne prohlídka Saint Tropez vyhlášeného letoviska na Francouzské riviéře, proslaveného četnickou stanicí a oblíbeného místa francouzské " zlaté mládeže" i boháčů. Ubytování a nocleh v hotelu.
5.den-dopoledne prohlídka Cannes- známého festivalového města se slavnou promenádou La Croisette a festivalovým palácem, kde najdeme otisky rukou slavných filmových hvězd. Odpoledne návštěva Monaca - prohlídka miniaturního státu proslaveného kasínem a hernami, návštěva části Monaco  s knížecím palácem a Oceánografickým muzeem i Monte Carlo se slavným kasínem, možnost koupání na krásné písečné pláži. Večer odjezd domů.
6.den-návrat domů ve večrních hodinách.

Nástupní místa:

Ostrava, Opava, Krnov, Bruntál, Olomouc, Brno ( další dle domluvy)-

Ubytování:

3 noci v hotelu F1/ Premiere Classe - třílůžkové pokoje , v hotelu PC s příslušenstvím.
Za příplatek možnost ubytování po 2 os.

Stravování:

Vlastní s možností zajištění snídaně za příplatek 400 Kč/os/pobyt.
Možnost zajištění večeří za příplatek.

Cena zahrnuje:

Dopravu klimatizovaným autobusem, 3 x ubytování v hotelu, kvalifikovaného průvodce a tlumočníka, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

Vstupy.
Možnost zajištění cestovní kanceláří. 

Termíny a ceny:

Termín: duben - listopad 2013   (dle dohody)

Cena: 5 850 Kč

 

© 1995-2024 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895