Londýn 2
Anglie je země hrdě lpící na svých tradicích, která sice geograficky patří k Evropě, ale je úplně jiná než ostatní evropské země. Přeplutí kanálu La Manche, nazývaného Angličany kanálem Anglickým je skokem do jiného světa, kde se jezdí vlevo, pije se whisky, uctívá se královna a vše, co je staré a osvědčené. Londýn je město, kde pro vás slovo tradice přestane být prázdným pojmem. Uvidíte-li typické londýnské černé taxíky, jakoby vysřižené ze starých filmů, červené dvoupatrové autobusy, stráž u Buckinghamského paláce nebo v Toweru, projdete-li se po Picadilly, či uličkami Soho, poznáte, že Londýn je opravdu jiný, než ostatní evropská města. Londýn Vás určitě nadchne, ale provinční Anglie Vás zceela jistě uchvátí. Ať již slavné univerzitní město Oxford či malebné Shakespearovo město Stratford  upon Avon.Program pobytu:

1.den - odjezd ve večerních hodinách.
2.den- cesta přes Německo a Belgii do Francie. Ubytování a nocleh v hotelu.
3.den- ráno nalodění na trajekt do Doveru. Canterbury- prohlídka malebného středověkého města se slavnou katedrálou, Grenwich -procházka krásným grenwichským parkem ke Královské observatoři s nultým poledníkem a výhledem na Londýn. Cesta přes Docklands do City of London- od St. Paul Cathedral přes Millenium Bridge na jižní břeh Temže, divadlo Globe, nová City Hall, Tower Bridge, Tower of London - prohlídka. Ubytování a nocleh v hotelu.
4.den-ráno odjezd do Oxfordu -prohlídka univerzitního města včetně slavné koleje Christ Church College,  kde se mimo jiné natáčel Harry Potter ,odpoledne návštěva Stratfordu upon Avon - prohlídka  malebného městečka, rodiště Wiliama Shakespera včetně jeho rodného domu. Návrat do místa ubytování a nocleh v hotelu.
5.den -odjezd do centrálního Londýna- procházka po nejznámějších a nejvýznamějších místech metropole: Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Sreet 10, Horse Guards, St. James´s Park, Buckingham Palace, Trafalgar Square ( Natioanl Galery), Leicester Square, Soho ( " Čínská čtvrť"), Covent Garden. Volno, možnost návštěvy dalších míst- London Eye, Museum voskových figurín madam Tussaud´s ,Oxford street, Hyde Park, Picadilly Circus,  British Museum .Možnost plavby lodí po Temži do Grenwiche. Večer odjezd do Doveru, nalodění na trajekt do Calais.
6.den - průjezd Belgií a Německem. Příjezd domů ve večerních hodinách.

Nástupní místa:

Ostrava, Opava, Krnov, Bruntál, Olomouc, Brno

Ubytování:

1 noc v hotelu Premiere Classe ve Francii - třílůžkové pokoje s příslušenstvím, 2 noci v hotelu F1/ Ibis v Anglii v Londýně - třílůžkové pokoje, v hotelu Ibis s příslušenstvím.

Stravování:

Vlastní s možností zajištění snídaně za příplatek 360 Kč / os/ pobyt

Cena zahrnuje:

Dopravu klimatizovaným autobusem, 3 x ubytování, kvalifikovaného průvodce a tlumočníka, trajekt/ tunel, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

Vstupy. Pojištění léčebných výloh ( možnost zakoupení v cestovní kanceláři).

Termíny a ceny:

Termín: duben - listopad 2014   (dle dohody)

 

Cena: 6 700 Kč   (v hotelu F1 v Anglii)
            6 950 Kč   ( hotelu Ibis v Anglii)

 

© 1995-2024 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895