Rakousko

NA KOLE KOLEM JEZER SOLNÉ KOMORY

Solná komora je jedním z přírodně nejrozmanitějších a nejkrásnějších regionů Rakouska. Krajina plná jezer obklopená horami je jako stvořená pro výlety na kole. Okouzlí nás výhledy na alpské velikány i jejich odraz na hladinách jezer. Poznáme idylická městečka jako Hallstatt, Bad Goisern, Bad Ischl či Mondsee s malebnými histrickými jádry, která  nás budou lákat k příjemnému posezení. Pojedeme cyklostezkami podél jezer a řek, okolo soutěsek a zelených luk s pasoucími se krávami. Navštívíme i Mozartovo město - majestátný Salzburg s kouzelnými uličkami i náměstími pod mohutnou pevností.
Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky a cykloturistiky, kteří si rádi užívají jízdu v krásném horském prostředí. Protože stezky vedou převážně podél vody, nečekají nás žádná ukrutná převýšení. Všechny plánované výlety jsou vedeny jako okruhy z jednoho místa. Není proto nijak složité si trasu zkrátit nebo naopak prodloužit podle vlastní libosti. Zájezd je určen široké cyklistické  veřejnosti a nevyžaduje speciální sportovní kondici. Průvodce slouží jako rádce, neboť co klient to jiná představa o ideálním programu. Přesto jsou na každý den stanoveny trasy a je na každém, zda se k průvodci přidá, nebo  bude mít zcela vlastní program. Ubytováni budete v jednom z nejmalebnějších městeček Solné komory- St. Wolfgangu, přímo na břehu jezera.
 Program pobytu:

1.den -odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2.den- přijezd v průběhu dopoledne do místa ubytování v městečku St. Wolfgang  u stejnojmenného jezera. Dle možností ubytování a první výlet na kole.
Lehčí trasa: Ze St. Wolfgang  lodí přes jezero a na kole do St. Gilgen, prohlídka městečka, kde pobýval W. A. Mozart, možnost výjezdu lanovkou na Zwolferhorn ( 1520m) s nádherným výhledem na okolní velehory i jezera, pokračování přes Reith a Strobl  kolem jezera Abersee  do St.Wolfgang (cca 30km).
Těžší trasa: Ze St. Gilgen dále přes Schafrling a St. Lorenz do městečka Mondsee u stejnojmenného jezera a zpět ( cca 65 km). Večeře a nocleh v penzionu.
3den - Snídaně v penzionu. 
Lehčí trasa: Ze St. Wolfgangu  do hlavního města Solné komory Bad Ischlu. Pobyt v jednom z nejmalebnějších měst Solné komory, kde trávil letní měsíce císař Franz Josef. Možnost prohlídky císařské vily, lázní, posezení u kávy v cukrárně se stopadesátiletou historií. Zdatní mohou vyjet až k rozhledně na vršku Sirius Kogel. Zpět po jiné trase do St. Wolfgang ( cca 50km).
Těžší trasa:

Z  Bad Ischlu dále přes Ebensee k jezeru Traunsee a zpět..(cca 85 km). Večeře a nocleh v penzionu.
4.den -Snídaně v penzionu.
Lehčí trasa:na kole ze St. Wolfgangu do Bad Ischlu. Pokračování na kolech přes lázeňské městečko Bad Goisern ( krátká prohlídka) do Hallsattu , městečka, které je zapsáno do seznamu památek Unesco. Pobyt, dle zájmu možnost návštěvy solných dolů, výjezd lanovkou. Zpět autobusem do St. Wolfgangu.(cca 50km).
TT: z Hallstattu  zpět na kole buď stejnou trasou nebo přes Obertraun a dále přes Bad Ausee a Altausee u stejnojmenného jezera do St. Wolfgangu ( cca 110 km). Večeře a nocleh v penzionu.
5.den - Snídaně v penzionu. Po snídani odjezd do Salzburgu  -prohlídka nejznámějších míst a pamětihodností - rodný dům W. A. Mozarta, zámek Mirabel, Domplatz a Residenzpatz, pevnost Hohensalzburg s nádhernýn výhledem / možnost výjezdu výtahem). Odjezd do ČR. Příjezd domů ve večerních hodinách.

Nástupní místa:

Krnov , další po dohodě a na dotaz.

Ubytování:

V penzionu Leifer v jednom z nejromantičtějších městeček Solné komory - St. Wolfgangu. Penzion leží přímo na břehu stejnojmenného jezera s krásným výhledem na jezero i okolí , nedaleko centra městečka ( možnost večerních procházek a posezení v kavárnách či restauracích). 2- lůžkové ( dle zájmu i 3 lůžkové pokoje) jsou vybaveny sprchou, WC, kabelovou TV, rádiem. V penzionu je restaurace, kde se podává snídaně i večeře. Stezky pro kola vedou  přímo od hotelu.

Stravování:

Účastníci zájezdu mají v ceně 3 x bufetovou snídani a 3 x  bufetovou večeři  o třech chodech. Další možnost stravování event. zakoupení potravin v místě  na trasách.

Cena zahrnuje:

Dopravu osob autobusem, převoz jízdních kol, 3 x ubytování, 3 x polopenzi, delegáta cestovní kanceláře a pojištění cestovní kanceláře proti úpadku.

Termíny a ceny:

 

Termín zájezdu:  duben- září 2015 ( dle požadavku kolektivu) 

 

Cena: 5 800  Kč /os/pobyt

© 1995-2024 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895