Rakousko

KORUTANY NA KOLE

Nejjižnější spolková země Rakouska - Korutany , která sousedí s Itálií a Slovinskem, oplývá velkým množstvím přírodních krás, především jezer a horských vrcholů .Region Klopeiner See láká návštěvníky nejen ke koupání v sedmi jezerech, které patří k nejteplejším v Evropě, ale je i ideálním místem pro všechny návštěvníky, kteří dychtí po pohybu a chtějí načerpat nové síly uprostřed přírody. Rozmanitost krajiny nabízí 1246 km cyklistických tras různé obtížnosti. Opravdovým zážitkem je  61 km dlouhý úsek cyklostezky Drauradweg, která vede až do Slovinska.
Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky a cykloturistiky, kteří si rádi užívají jízdu v krásném horském prostředí. Protože stezky vedou převážně podél vody, nečekají nás žádná ukrutná převýšení. Všechny plánované výlety jsou vedeny jako okruhy z jednoho místa. Není proto nijak složité si trasu zkrátit nebo naopak prodloužit podle vlastní libosti. Zájezd je určen široké cyklistické  veřejnosti a nevyžaduje speciální sportovní kondici. Průvodce slouží jako rádce, neboť co klient to jiná představa o ideálním programu. Přesto jsou na každý den doporučeny  trasy a je na každém, kterou si zvolí , nebo  bude mít zcela vlastní program. Ubytováni budete v hotelu na břehu jezera s vlastním vyhřívaným bazénem i pláží.


 

.Program pobytu:

1.den - odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2.den -příjezd v průběhu dopoledne do místa ubytování v městečku St. Kanzian am Klopeiner See. Dle možnosti ubytování v hotelu a první výlet na kole:
Lehčí trasa: Ze St. Kanzian cyklotrasa " Kolem 3 jezer"- Kleinsee, St. Veit im Jauntal, St. Primus, Turnersee- Blick, Klopeiner See. ( cca 18km).
Těžší trasy: cyklotrasy " Kolem 4 nebo 6 jezer". ( cca 29 nebo 54 km). Možnost koupání v hotelovém bazénu, ev. v jezeře. Večeře a nocleh v hotelu.
3.den -snídaně v hotelu.
LT: ze St. Kanzian přes Peratschitzen a St. Marxen do města Volkermarkt. Prohlídka města na řece Drávě, která se zde rozlévá ve velké přehradní nádrži Volkermarkter Stausee, cesta zpět podél přehrady po Drauradweg a přes Dullach a Oberseinderdorf do St. Kanzian ( cca 27km).
TT:  z Dullachu pokračování po Drauradweg až do Annabrucke a pak přes Gallizien, Vellach, Weinberg a Ruckersdorf a Obernarrach do St. Kanzian ( cca 58km). Možnost koupání v hotelovém bazénu, ev. v jezeře.Večeře a nocleh v hotelu.
4.den - snídaně v hotelu.
LT: ze St. Kanzian přes Ebendorf a Sitterdorf do Bad Eisenkappel - městečka v Karavankách nedaleko hranic se Slovinskem. Prohlídka městečka, možnost pobytu na přírodním koupališti s vyhřívaným bazénem, ev. návštěvy krápníkové jeskyně.Cesta zpět do St. Kanzian ( cca 50km).
TT: - z Bad Eisenkappel dále přes Schaidasattel, Zell- Phare do Ferlachu. Odtud pak podél řeky Drávy přes St. Margarethen a Gallizien do St. Kanzian ( cca 75km). Možnost koupání v hotelovém bazénu, ev. v jezeře. Večeře a nocleh v hotelu.
5.den - snídaně v hotelu. Po snídani odjezd autobusem do hlavního města Korutan Klagenfurtu, ležícího při vých. břehu jezera Worther See, procházka po jezerní promenádě, prohlídka nejznámějších míst, možnost návštěvy Europaparku s moderními sochami a Minimundu - miniaturního města s významnými evropskými stavbami v měřítku 1:25. Zájemci mohou jet do Klagenfurtu na kole po cyklostezce ( cca 40km).
 

Nástupní místa:

Krnov, další po dohodě a na dotaz.
 

Ubytování:

V hotelu Seelacher Hof *** v lázních St. Kanzian am Klopeiner See. Hotel leží přímo na břehu stejnojmenného jezera. 2- lůžkové ( dle zájmu i třílůžkové pokoje) jsou vybaveny sprchou, WC, kabelovou TV, rádiem, balkonem. V hotelu je restaurace, kde se podává snídaně i večeře a krytý bazén s vyhřívanou vodou. Hotel má i vlastní pláž u jezera. Stezky pro kola  vedou přímo od hotelu.
 

Stravování:

Účastníci zájezdu mají v ceně 3 x bufetovou snídani a 3 x večeři o třech chodech. Další možnost stravování event. zakoupení potravin v mísě a na trasách.
 

Cena zahrnuje:

Dopravu osob autobusem, převoz jízdních kol, 3 x ubytování, 3 x polopenzi, delegáta cestovní kanceláře a pojištění cestovní kanceláře proti úpadku.
 

Termíny a ceny:

 Termín zájezdu:  4.9. -8.9.2015

  Cena :  6 100  Kč os. / pobyt s polopenzí

  Číslo zájezdu: C 2206

  Minimální počet účastníků: 40

© 1995-2024 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895