Rakousko

NA KOLECH KOLEM JEZERA MILLSTAETTER SEE

     Zveme  vás k jednomu z nejkrásnějších korutanských jezer - Millstätter See, které je obklopené nádhernou horskou kulisou. Tato oblast je celoročně velmi vyhledávaná a Vy ji budete moci obdivovat při jarním rozkvětu.Přestože jezero patří mezi nejvýše položená a zároveň nejhlubší  korutanská jezera, teplota vody v létě dosahuje 24-27°C. Celé jezero je možné objet na kole po cyklostezce. Kromě výletů na kole lákají i projížďky po jezeře a koupání. Nejdůležitějším městečkem u jezera je Millstatt s krásnými historickými habsburskými vilami. V nedalekém Spittalu am der Drau můžete obdivovat renesanční zámek Procia, který patří k nejkrásnějším v Rakousku, nebo vyjet lanovkou na vrchol Goldeck ( 2 142m), odkud je nádherný výhled do okolí.Na druhou stranu je možné zajet na kole či autobusem do známého střediska zimních sportů Bad Kleinkirchheim, vyjet lanovkou Kaiserburgbahn na vrcholek Nockberge a odtud sjet na kole po panoramatické cestě až k jezerům Afritzer See a Feld See. Pobyt zakončíte výletem do přírodní rezervace kolem jezera Weissensee.
    Zájed je určen všem milovníkům cyklistiky a cykloturistiky, kteří si rádi užívají jízdu v krásném horském prostředí.Protože stezky vedou převážně podél vody, nečekají vás žádná ukrutná převýšení ( a co nevyjedete, prostě vyšlapete!).Všechny plánované výlety jsou vedeny jako okruhy z jednoho místa. není proto tak složité si trasu zkrátit nebo naopak prodloužit podle vlastní libosti a kondice. Zájezd je určen široké cyklistické veřejnosti a nevyžaduje speciální sportovní kondici. Průvodce slouží jako rádce, neboť co klient to jiná představa o ideálním programu.Přesto jsou na každý den doporučeny trasy a je na každém, kterou si zvolí, nebo bude mít zcela vlastní program.

 Program pobytu:

1.den - odjezd z ČR ve večerních hodinách
2.den- příjezd v průběhu dopoledne do místa ubytování v městečku Millstatt- Pesenthein. Dle možností ubytování v hotelu a první výlet na kole.  
Lehčí trasa:
Z Pesentheinu podél jezera přes Millstatt ( prohlídka městečka s historickými habsburskými vilami)  do Seebodenu. Prohlídka malebného městečka na břehu jezera Millstätter See, možnost návštěvy muzea bonsají v Liedwegu. Cesta zpět do Pesentheinu. ( cca 18 km).
Těžší trasa:
Ze Seebodenu  pokračování cesty údolím Mölltal, přes Möllbrucke  a Mühldorf  k přehradě Möllstausee.Návrat zpět do  Pesentheinu( celkem cca 50 km). Možnost koupání v hotelovém bazénu, ev. v jezeře. Večeře a nocleh v hotelu.
3.den- snídaně v hotelu.
LT:
Z Pesentheinu  podél jezera přes Millstatt do města Spittal am der Drau, prohlídka města s nejkrásnější renesanční stavbou Rakouska, zámkem Procia. Možnost výjezdu lanovkou na vrchol Goldeck ( 2 142m) s nádherným výhledem do okolí. Cesta zpět do Pesentheinu
( celkem cca 24km).
TT:
Ze Spittalu pokračování dále kolem celého jezera Millstätter See přes Dobriach do Pesentheinu ( celkem cca 37km).
Možnost koupání v hotelovém bazénu, ev. v jezeře. Večeře a nocleh v hotelu.
4.den- snídaně v hotelu.
Autobusem nebo na kole do  Bad Kleinkirchheimu , populárního střediska zimních sportů s léčivými termálními prameny. Prohlídka. (cca 20km).
LT:
Z  Bad Kleinkirchheimu přes Obernweng k jezeru Feld See a zpět do Pesentheinu ( cca 24 km z B. Kleinkirchheimu),
nebo ev. až k Afritzer See a zpět do Pesentheinu ( cca 37 km z B. Kleinkirchheimu).
TT:
Z Bad Kleinkirchheimu jízda i s kolem kabinovou lanovkou Kaiserburgbahn ( 2039 m) s krásnou vyhlídkou na lysé vrcholky NP Nockberge.Sjezd po 12 km dlouhé panoramatické Wöllaner Alpenstrasse až k třpytivé hladině jezer Afritzer See a Feld See.Pokračování podél Millstätter See zpět do Pesentheinu ( cca 40 km z B. Kleinkirchheimu). Možnost koupání v hotelovém bazénu,ev. v jezeře. večeře a noceleh v hotelu.
5.den - snídaně v hotelu.Po snídani odjezd autobusem k jezeru Weissensee, nejvýše položenému jezeru v Korutanech s křišťálově čistou vodou a nádhernou přírodní rezervací. Pobyt, možnost okružní jízdy lodí po jezeře se zastávkou s možností prohlídky. Odpoledne odjezd domů. příjezd ve večerních hodinách.

 

Nástupní místa:

Ostrava, Opava, Krnov, Bruntál, Olomouc a další po dohodě na trase.
 

Ubytování:

V hotelu Steindl *** v Millstatt- Pesentheinu. Hotel leží v bezprostřední blízkosti stejnojmenného jezera s krásným výhledem na jezero a okolí. 2- lůžkové ( dle zájmu i 3 lůžkové pokoje) jsou vybaveny koupelnou , WC, kabelovou TV, rádiem.V hotelu je restaurace, kde se podává snídaně a večeře, velký krytý bazén s vyhřívanou vodou, sauna, Wi-fi na pokojích- vše v ceně. K dipozici je i  pláž u jezera. Stezky pro kola vedou přímo od hotelu.
 

Stravování:

Účastníci zájezdu mají v ceně 3 x bufetovou snídani a 3 x večeři o třech chodech se salátovým bufetem. V ceně jsou i nápoje( minerálka, džus, pivo, červené a bílé víno - bez omezení)  a odpolední coffee break.
Další možnost stravování event. zakoupení potravin v místě a na trasách.
 

Cena zahrnuje:

Dopravu osob autobusem, převoz jízdních kol, 3 x ubytování, 3 x polopenzi včetně nápojů dle výběru bez omezení a přípitku na přivítanou, vstup do hotelového bazénu a sauny, Wi-fi připojení na pokoji, TV-SAT, Millstaettersee Inklusivkarte,delegáta cestovní kanceláře a pojištění cestovní kanceláře proti úpadku.
 

Termíny a ceny:

Termín zájezdu: 26.9.- 30.9.2016

Cena: 6 550 Kč
 

Číslo zájezdu C 2206

© 1995-2023 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895