Francouzské Alpy

LA ROSIERE

 LYŽOVÁNÍ     VE  FRANCII   A  ITÁLII  !

 Francouzské Alpy jsou největším lyžařským sportovním areálem na světě. Jsou pokryty sítí vynikajících lyžařských středisek, která svou úrovní dnes předčí i ta nejrenomovanější střediska v ostatních evropských zemích. Všichni, kdo do Francie jezdí lyžovat, znají důvody stále větší oblíbenosti Francouzských Alp mezi lyžaři - perfektně upravené sjezdovky, dostatek sněhu, minimální čekací
doba u lanovek, ubytování téměř „ na sjezdovce“. Dokonalost sjezdových tratí, které na sebe vzájemně navazují i počet lanovek a vleků umožňují návštěvníkům využít lyžařských možností do posledního dechu – tzv.“ski total “. Na své si přijdou také snowboardisté, běžkaři či milovníci jízdy ve volném sněhu. Nechybí samozřejmě ani všechno potřebné zázemí, včetně nabídky kulturního a sportovního vyžití přímo ve středisku.

Charakteristika střediska:
 Délka sjezdařských tratí: 160 km v nadm.v. 1700-2700m
 Počet sjezdovek:80- 15 černých, 32 červených, 25 modrých a 8 zelených
 Kapacita lanovek a vleků:55 000 os/hod
 Počet lanovek: 40 - 1 kabinová, 20 sedačkových, 19 vleků
 Nadmořská výška ubytování: La Rosière 1850m
 Vrcholný bod: 2891m

 Program pobytu:

La Rosière je lyžařské středisko v savojských Alpách, ležící v nádherné přírodě přímo pod masívem Mont Blanc, v blízkosti národního parku Vanoise. Je jediným střediskem v Alpách, které umožňuje lyžování jak ve Francii, tak i v Itálii.  Propojením oblasti s italským střediskem La Thuile vznikla mezinárodní lyžařská oblast  Espace San Bernardo se 160 km perfektně upravovanými tratěmi všech stupňů náročnosti. Díky blízkosti Mont Blancu zaručuje středisko výborné sněhové podmínky s dostatkem sněhu až do pozdních jarních měsíců.Francouzská část nabízí jak náročnější tratě, tak i začátečnické svahy,  italská část  pak tratě lákající velkým převýšením a přímo nad  La Thuile krásné "padáky". Díky orientaci na sever navíc lyžování v prašanu. Středisko má unikátní polohu a díky svému kouzlu přitahuje čím dál tím víc lyžařů Na sjezdovkách  v La Rosière se můžete kochat panoramatickými výhledy na údolí Tarantaise a v sousedním údolí d´Aoste si po dlouhém sjezdu v prašanu vydechnout u oblíbeného bombardina. Navíc máte možnost poznat dvě různé kultury jak v architektuře, tak i v gastronomii- fr. sýry Reblochon či Beaufort a italskou pizzu či špagety.
Ve vlastním středisku jsou restaurace, bary, kino, nákupní centrum. Nabízí se i další možnosti aktivního odpočinku po lyžování - vyhlídkový let helikoptérou, který vám umožní vidět celé údolí Petit Saint Bernard ( hranice Francie a Itálie) a masív Mont Blancu ze zcela jiného pohledu, potápění pod ledem, jízda se psím spřežením, sauna, fitness.
NEJ  střediska:
-možnost lyžování ve Francii a Itálii
-vysoká přepravní kapacite vleků a lanovek a tedy minimální fronty u vleků a lanovek
- těsná blízkost nejvyšší hory Evropy Mont Blancu (4807 m) zajišťující dostatek sněhu
-skvělé podmínky pro lyžování ve volném terénu
- dobře upravované sjezdovky s převýšením až 1450 m

 

 

Nástupní místa:

Frýdek- Místek, Ostrava, Opava,Krnov, Bruntál, Olomouc, Brno a další na trase dle dohody

 

Ubytování:

V rezidenci **/*** le Vanoise ve středisku La Rosiere (1850 m)  přímo na okraji sjezdovky  u expresní lanovky vedoucí na vrchol Le Roc Noir a do Itálie ( nulové časové ztráty). Centrum střediska je cca 200 m. Z rezidence je nádherný výhled do údolí a na Mont Blanc.
K dispozici jsou 4 lůžková studia a apartmány pro 4/5 a a 6 osob.
Apartmány pro 4/5 osob (cca 30-32m²) mají obývací část s vybaveným kuchyňským koutem a rozkládacím lůžkem pro 2 osoby, ložnici se samostatným lůžkem a patrovou postelí ( horní postel při obsazení 4 os. je  neobsazena), koupelnu, samostatné WC, televizi, balkon nebo terasu.
Apartmány pro 6 os. ( cca 40-48 m²) mají obývací část s vybaveným kuchyňským koutem a rozkládacím lůžkem pro 2 os., ložnici s dvoulůžkem, kabinu s patrovou postelí ( ev. druhou ložnici se dvěma lůžky), televizi, 2 koupelny, samostatné WC, balkon nebo terasu.
Studia pro 4os. ( cca 20-22 m²) mají obývací část s vybaveným kuchyňským koutem a rozkládacím lůžkem pro 2 os nebo dvoulůžkem a patrovou postel buď v kabině nebo ve vstupní části většinou oddělené, televizi, koupelnu, samostatné WC, balkon nebo terasu.
Kuchyňský kout je vždy vybavený elektrickou ( ev. keramickou ) varnou deskou, troubou, lednicí, mikrovlnkou, myčkou nádobí a vším potřebným nádobím. V ceně není povlečení, možno pronajmout nebo vzít s sebou.
 

Cena zahrnuje:

Dopravu autobusem, 7 x ubytování v rezidenci,6 denní skipas pro celou oblast Espace San Bernardo,průvodce a tlumočníka po celou dobu pobytu, pojištění CK proti úpadku.


 

Slevy:

Děti do 5 let: - 2750 Kč
Senioři 65-75 let: - 600 Kč
Senioři nad 75 let:  -2 750 Kč
 

 

Fakultativní výlety:

Permanentka:
Týdenní skipas umožňuje lyžování po dobu 6 dní v oblasti Espace San Bernardo - lyžařská oblast tvořená  francouzským  střediskem La Rosière  a  italským  střediskem La Thuile - 160 km sjezdových tratí.
 

Termíny a ceny:
                apartmán 4/5 os                     apatmán 6 os                                    studio 4 os
      obs 3 os            obs 4 os          obs 5os              obs 4 os                    obs 6 os                   obs 2 os              obs 3 os                  obs 4 os              
    11 750      10 850    10 200        11 200     10 100      12 400      10 850      10 100

 

Termín: 13.3.- 22.3.2015

Číslo zájezdu: 2201

© 1995-2024 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895