PAŘÍŽ a Versailles

Paříž - jedno z nejkrásnějších světových měst, živá legenda, která svou magií oklouzlila generace návštěvníků. Paříž je centrem historie, kultury a fantazie, magnet, který stále přitahuje milióny návštěvníků z celého světa. Řada nejvýznamnějších architektů, básníků a umělců po léta pomáhala vytvářet ráz, charakter a šarm tohoto kouzelného města nad Seinou. Paříž je městem snů  a skutečností, radovánek a dobrodružství, králů, revolucí, jedinečných historických památek i moderní architektury 21. století, městem muzeí, galerií i světové módy.Neoslňuje, neomračuje, ale  zato pozvolna, aniž si to uvědomíte, vám vrůstá pod kůži, odnášíte si je s sebou domů a teprve pak pochopíte, že jste podlehli jejímu kouzlu, jak se to stalo tisíce lidem před Vámi. Vydejte se s námi poznat toto oslňující město, které Vás okouzlí přirozeným šarmem a kam se budete jistě rádi vracet.
 Program pobytu:

 

1.den -odjezd v odpoledních hodinách ( kolem 17 hodin). Cesta přes Německo do Francie.
2.den - příjezd do Paříže po poledni . Ubytování v hotelu nedaleko centra. První část prohlídky města - metrem na Montmartre, procházka po Montmartru - Sacré Coeur, slavné náměstí malířů Place du Tertre, Moulin de la Galette, Moulin Rouge, Pigalle. Návrat metrem do hotelu. Nocleh v hotelu.
3.den - ráno odjezd do Versailles, prohlídka slavného sídla francouzských králů, zámecké obrazárny i zámeckých zahrad. Odpoledne prohlídka čtvrti " 21.století"  La Défence  s moderní architekturou, možnost nákupů v největším obchodním centru Quatre temps. Podvečerní procházka Latinskou čtvrtí - Lucemburská zahrada s palácem, Panthéon, univerzita  Sorbonna.  Možnost posezení v některé ze slavných kaváren( Flóra,  U dvou Magotů), možnost večeře v Latinské čtvrti. Okružní jízda noční Paříží. Nocleh v hotelu.
4.den -prohlídka katedrály Notra Dame ( dle zájmu i královské Sainte Chapelle) na Ile de la Cité. Odpoledne prohlídka památek a zajímavostí  na pravém břehu Seiny -Hotel de Ville, čtvrť Baubourg - Centre G. Pompidou ( možnost prohlídky), Forum des Halles, kostel  sv. Eustacha , Palais Royal.  Volno k prohlídce Louvru, Tuillerské zahrady, náměstí Concorde. Nocleh v hotelu.
5.den - dopoledne návštěva muzea Orsay se sbírkami z 2. poloviny 19.století a počátku 20.století, především pak s unikátní sbírkou impresionistického umění. Odpoledne návštěva La Tour Eiffel - výstup/výjezd na vrchol. Volno- individuální procházka Paříží, možnost procházky po Champs-Elysées , ev. návštěva dalších muzeí ( Rodin, Picasso), nebo dalších památek dle zájmu.Večerní projížďka lodí po Seině.Odjezd z Paříže kolem 22 hodin. Noční přejezd Německem.
6.den  -příjezd domů v podvečerních hodinách.
 

Nástupní místa:

Ostrava, Opava, Krnov, Bruntál, Olomouc, Brno ( další na trase dle domluvy).
 

Ubytování:

-3 noci v hotelu Premiere Classe  nedaleko centra, 150 m od zastávky metra. Třílůžkové pokoje s příslušenstvím,  televizí, Wi-fi zdarma.
Za  příplatek  800 Kč / os /pobyt možnost ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 

Stravování:

- možnost dokoupení 3 snídaní za příplatek 450 Kč. Snídaně je kontinnetální ( bageta, džem, máslo, přesnídávka, jogurt, musli, káva, kakao, mléko, džus) a podává se formou bufetu přímo v hotelu.
-možnost dokoupit 2 večeře v restauraci v Latinské čtvrti nebo v restauraci Campanille nedaleko hotelu ( večeře cca 11-13 €, platba na místě).
- vedle hotelu je bistro s možností rychlého občerstvení a supermarket.

 

Cena zahrnuje:

- dopravu luxusním autobusem ( klimatizace, WC, lednice, DVD, 2 x monitor)
-3 x uytování v hotelu ve třílůžkových pokojích s příslušenstvím  nedaleko centra na metru
-kvalifikovaného zkušeného průvodce a tlumočníka francouzštiny
-pojištění CK proti úpadku

Příplatky:

- 800 Kč ( ubytování ve dvoulůžkovém pokoji)
-450 Kč  ( snídaně)
 

Termíny a ceny:

TERMÍN : 22.4. - 27.4. 2015
 

CENA:   5 450 Kč
 

 

Číslo zájezdu : F 2202

© 1995-2024 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895