Za krásami Švýcarska

Pojeďte se s námi podívat tam, kde ticho přehlušuje jen šum vodopádů a cinkot kravských zvonců. Pojeďte s námi do země, která leží v nejromantičtější části Evropy, do Švýcarska. Navštívíte jednu z jeho nejvyhledávanějších a nejkrásnějších oblastí, velehorský masív Bernských Alp s trojhvězdím Eiger, Mönch a Jungfrau. Na každém kroku budete moci obdivovat způsob, jakým obyvatelé této malé země dokázali vytvořit vysokou životní úroveň a přitom uchovat čarokrásnou přírodu své země téměř nedotčenou. Uvidíte pověstné Trummelbašské vodopády, vyjedete zubačkou na Kleine Scheidegg na úpatí Eigeru nebo až na Jungfraujoch, přivítá Vás hlavní město Švýcarska Bern a malebný Luzern, proslulý dřevěnými mosty. Čekají Vás také největší evropské vodopády na řece Rýn u Schaffhausenu a půvabné město spojené s českou historií - Kostnice na břehu Bodamského jezera.


Program pobytu:
1. den - odjezd odpoledne. Cesta přes Rakousko.
2.den - ráno příjezd do Kostnice - prohlídka pro Čechy významného města, ležícího na břehu Bodamského jezera, návštěva místa, kde byl upálen Jan Hus (event. Husova domu). pokračování přes Schaffhausen k Rýnským vodopádům - největším říčním vodopádům v Evropě. Odpoledne prohlídka Luzernu - malebného města s památnými dřevěnými mosty, označovaného za klenot Švýcarska. Ubytování v Lungernu  na břehu stejnojmenného jezera. Nocleh v hotelu.
3.den - po snídani v hotelu odjezd do Lauterbrunnenu. Prohlídka Trümmelbašských vodopádů - unikátních skalních vodopádů napájených vodou z ledovců. Výjezd zubačkou na Kleine Scheidegg, sedlo ve výšce 2061 m n. m. na úpatí Eigeru, Mönchu a Jungfrau, možnost  posezení  a lehkých pěších túr, popř. pokračování dále až na Jungfraujoch - 3454 m n. m. nejvýše položenou  železniční stanici v Evropě. Návrat do místa ubytování v Lungernu. Nocleh v hotelu.
4.den - snídaně v hotelu. Po snídani odjezd do Spiezu na břehu Thunského jezera, plavba lodí po jezeře ze Spiezu do Thunu, malebného středověkého městečka.Poté odjezd do Affolternu, malebné vesničky v údolí říčky Emme, návštěva ukázkové sýrárny s degustací světoznámého ementálu a typických pokrmů ze sýru.  Prohlídka hlavního města Švýcarska Bernu, postaveného na skalnatém ostrovu nad řekou Aare, města medvědů a květin s nejdelším podloubím na světě.. Návrat na ubytování do Lungernu. Nocleh v hotelu.
5.den - po snídani v hotelu odjezd do světoznámých lázní Interlaken, kde je jeden z nejkrásnějších výhledů na trojhvězdí vrcholů Eiger, Mönch a Jungfrau - krátká prohlídka. Pokračování cesty do Lichtenštejnska, zastávka v hlavním městě Vaduzu. Odjezd do rakouského Tyrolska, návštěva hlavního města této spolkové země Innsbrucku. Po prohlídce města a pamětihodností odjezd domů.
6.den - příjezd domů v průběhu dopoledne.
Nástupní místa:
Krnov, Bruntál, Opava, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Brno (další dle dohody)
Ubytování:

 3 noci v hotelu * * *  v Lungernu na břehu stejnojmenného jezera : Pokoje jsou  dvojlůžkové se sociálním zařízením, balkonem, televizí, telefonem, barem. Hotel disponuje restaurací, barem, saunou, soláriem a kuželnou.

Stravování:

3x snídaně  ( formou bufetu) přímo v hotelu.  3 x večeře za příplatek 1000 Kč .

Cena zahrnuje:
Dopravu klimatizovanýcm autobusem, 3x ubytování v hotelu ***, 3x snídani, pojištění CK proti úpadku, kvalifikovaného průvodce.
Cena nezahrnuje:

Cestovní pojištění, vstupy.

Příplatky:

1 000  Kč - 3 x večeře.

Termíny a ceny:

 Termín:  duben - listopad  2013  ( dle dohody)
 

Cena: 6 300 Kč

 

© 1995-2024 TOP TOUR, Revoluční 52, 794 01 Krnov | e–mail:toptour@cktoptour.cz | tel./fax: +420 554 614758 | mobil: +420 602 736779, +420 602 853895